Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama, yüksek düzeyde Programatik Reklam, Google Arama Motoru, web siteleri, sosyal medya, e-posta ve mobil uygulamalar gibi dijital kanallar aracılığıyla yapılan reklamlar ve çalışmalar ie ilgilidir.

Dijital pazarlamanın kendi içinde her biri birbirinden önemli birçok uzmanlık alanları bulunuyor; Programatik Reklam, arama motoru pazarlaması SEM Search Engine Marketing, arama motoru optimizasyonu SEO Search Engine Optimization, Performans Pazarlaması, e-posta pazarlaması, sosyal medya pazarlaması, içerik pazarlaması, Yeniden pazarlama (ReMarketing), Görüntülü Reklam Ağı banner (GDN Google Display Networking) kampanyalar ve gelir ortaklığı modeli Affiliate Marketing. Dijital Pazarlama kendi içinde performans ölçütleri olup, o ölçütlere göre stratejiler belirleniyor.

Dijital Pazarlama Nedir

Hootsuite ve We Are Social hazırladıkları rapora göre 81 milyonluk Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 67' sinin internet kullanıcısıdır. Kullanıcı bu kadar yüksek olunca müşteri kitlelerini internet üzerinde aramaya çalışan küçük orta ve büyük ölçekli şirketler Dijital Pazarlama' ya yöneldi. Peki dijital pazarlama nedir. Dijital pazarlama, elektronik (sanal) ortamda marka, ürün ve hizmetinizi müşteri tarafından bulunabilirliğini arttırarak tanıtabileceğimiz, günümüz teknoloji dünyasında geleneksel medyaya göre daha avantajlı ve tercih oranı yüksek stratejik pazarlama uygulamalarıdır.

Dijital pazarlama nedir sorusu için diğer bir tanım ise; İnternet ortamında marka bilinirliği yaratmak, herhangi bir kampanya veya etkinliği tanıtmak, marka ürün ve hizmetlerin bulunabilirliğini ve satışları arttırmak amacı ile yapılan pazarlama faaliyetlerine dijital pazarlama ya da Çevirimiçi (online) pazarlama anlamındadır.

Dijital Pazarlama Neden Önemlidir

Hedef kitlenin belirlenmesi ve ölçülebilirlik Dijital Pazarlama Neden Önemlidir sorusuna cevap niteliğindedir. Dijital Pazarlama’ da hedef kitle özel pazarlama aletleriyle birkaç adımda belirlenerek, kesin sonuçlara Manhattan Agency Türkiye olarak ulaşılabiliriz.

Dijital pazarlamanın en önemli hususlarından biri de interaktif iletişimdir. Tüketiciler reklamını gördükleri ürün veya hizmetle ilgili olarak e-posta ata bilir, sosyal medya yorumları, site içi online müşteri hizmetleri vasıtasıyla kurumlarla birebir canlı irtibata geçerek, hızla geri dönüşüm alabilirler.

Dijital pazarlamanın 2 ana dayanağı, çevrimiçi (online) pazarlama ve çevrimdışı (online olmadan) pazarlamadır. Dijital pazarlamanın avantajları; müşteriyi çekmek, içerik pazarlama, müşteri bilgileri elde etmek, müşteri davranışı analizidir.

Dijital pazarlama ile yatırım getirisini ölçmek çok daha kolaydır. Sonuçları çevrimdışı pazarlamada olabildiğinden çok daha hızlı bir şekilde görebildiğinizi hissedebilirsiniz. Bununla birlikte, sonuçta tamamen dijital pazarlama stratejinizin ölçeğine ve etkinliğine bağlıdır.

Kitlenizin ihtiyaçlarını tanımlamak için kapsamlı alıcı kişiler oluşturmaya vakit ayırırsanız ve bunları çekmek ve dönüştürmek için kaliteli çevrimiçi içerik oluşturmaya odaklanıyorsanız, ilk altı ay içinde güçlü sonuçlar elde etmeniz olasıdır.

Eğer ödenen dijital reklam stratejisi' nin bir parçası, daha sonra sonuçlar organik yani uzun vadeli ve kalıcı olması, sürdürülebilir başarı için içerik pazarlama, SEO ve sosyal medyayı kullanmaya odaklanırız.

parallax background

Dijital pazarlama, yüksek düzeyde Programatik Reklam, Google Arama Motoru, Web siteleri, Sosyal medya, E-posta ve Mobil uygulamalar gibi dijital kanallar aracılığı ile yapılan reklamlar ve çalışmalar ile ilgilidir.


Dijital Pazarlama Ajansı tecrübesi ile Yeniden Pazarlama kampanyalarında ilgili kitleleri doğru müşteri segmentasyonu ile hedefleyerek, bu kitlelere doğru zaman aralığında, doğru mesajı ileterek gelirlerinizi arttırmayı hedefliyoruz.

Performans Pazarlama,
Pazar Araştırması, Rakip Analizi
Hedef Kitlenize Ulaşarak, Stratejinizi hayata geçiriyoruz.

Her şey ölçülmeli, optimize edilmeli ve fırsatları arttırılmalıdır. Dijital pazarlama çalışmalarınızın veri analizlerini kullanarak hemen hemen tümünde yatırım getirinizi ölçebiliriz.

0532 730 46 13

[recaptcha]
parallax background

Bize Katkıda Bulunanlar

Manhattan Agency Türkiye Dijital Ajans, iş dünyasındaki otoriter markalardan bazıları ile aynı zamanda birçok heyecan verici dijital pazarlama teknolojilerini
yakından takip etmekte, bilgi almakta, AR-GE ile de geliştirmektedir.

Global Rekabet Ortamında
Sektörünüzdeki Rakipleriniz İle
Web Sitenizi GOOGLE Arama Motorunda
İlk sayfa hedefi ile Marka, Ürün
ve Hizmetlerinizin Bulunabilirliğini Sağlarız.


home_jet_counter_2
27

Sektör / Pazar

home_jet_counter_1
132

Müşteri

75K

Dijital Pazarlama

Google Adwords İş Ortağı

Dijital reklamlarınızı yönetme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren ve Google tarafından eğitilip sertifika verilmiş profesyoneller, pazarlamacı ve uzmanlardan kurulu Manhattan Agency Türkiye Dijital Ajans ile çalışın!