Dönüşüm Oranı Optimizasyonunun Faydaları Nelerdir?

CRO'nun ve dönüşüm oranı pazarlamasının , en azından herkesin bahsettiği en büyük faydaları, para ve olası satışlarla ilgilidir. Ancak web sitenizi test etmenin temel faydaları aslında bunun ötesine geçer.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

CRO Dönüşüm oranı optimizasyonu nedir?

Her web sitesinin benzersiz bir hedef kümesi vardır. Endüstriyel bir web sitesi potansiyel müşteriler yaratır, bir e-ticaret mağazası ürün satar, bir blog ziyaretçileri abonelere dönüştürür.

Ne yazık ki, birçok site sahibi, bu hedeflere ne kadar iyi ulaştıklarına gerektiği kadar dikkat etmiyor ve birçok pazarlamacı, başarıyı dönüşümler yerine trafik ve sıralama açısından ölçüyor.

Ancak bu metrikler “özel metrikler” – kağıt üzerinde iyi görünüyorlar ve belirli sayıda aylık ziyaretçiye sahip olduklarını rapor edebilmek güzel. Ancak, uzun vadede ne tercih edersiniz: Ayda 10.000 web sitesi ziyaretçisi ve 1.000 ABD doları satış mı yoksa ayda 1.000 ziyaretçi ve 10.000 ABD doları satış mı?

Çoğu pazarlamacı için bu, yanıtlaması kolay bir sorudur, ancak bu sayıya ulaşmak, dönüşümleri en üst düzeye çıkarmayı gerektirir.

Bu terime aşina değilseniz, dönüşüm esasen bir site ziyaretçisini müşteri olmaya yönelten herhangi bir işlemdir ve dönüşüm oranınız, dönüşüm gerçekleştiren ziyaretçilerin yüzdesidir.

Dolayısıyla, şirketiniz dönüşüm oranı optimizasyonunu gözden kaçırıyorsa, web sitenizden bir pazarlama ve satış aracı olarak en iyi şekilde yararlanma fırsatını kaçırıyorsunuz demektir.

Kısmen İnternet pazarlamasının çok veriye dayalı olması nedeniyle, trafik ve sıralama gibi metrikleri ölçmeye kapılmak kolaydır. Ancak dönüşüm oranınızı izlemek ve iyileştirmek, satışlar ve gelir gibi gerçekten önemli olan metrikleri yönlendirmek için daha etkilidir.

Bu nedenle, dönüşüm oranı optimizasyonu veya CRO çok önemli hale geldi – size neyin işe yaramadığını, nedenini ve nasıl düzeltebileceğinizi belirleme gücü verir.

İlgi uyandırmaktan, potansiyel müşterileri ürün veya hizmetinize ihtiyaç duyduklarına ikna etmeye ve sonunda satışı kapatmaya kadar tüm satış süreciniz, satış huniniz olarak bilinir. Ve bu hunideki “sızıntıları” belirlemek sitenizin performansı üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir.

Örneğin, başlangıçta satış huninize 1.000 potansiyel yeni müşteriniz olabilir – ancak belki de yalnızca 5 müşteri ürün veya hizmetiniz için ödeme yapıyor olabilir. Bu, %0,5’lik bir dönüşüm oranı anlamına gelir ve (sektöre ve diğer birkaç faktöre bağlı olarak) satış dönüşüm huninizin düzeltilmesi gerektiğini gösterir.

Dönüşüm analizi sürecimizle, satış dönüşüm huninizdeki zayıf noktaları inceleyeceğiz ve belirleyeceğiz. Belki açılış sayfalarınızın yeniden tasarlanması gerekiyor veya belki de harekete geçirici mesaj düğmeleriniz için yeni kopyayı test etmeniz gerekiyor. Ya da belki daha az belirgin bir şeydir ve ürünlerinizin daha iyi bir temsilini sunmanız gerekir.

Herhangi bir sayıda şey olabilir ve bizim işimiz bunları belirlemek ve düzeltmektir.

Gelin! İşletmeniz için performans odaklı dijital pazarlama çalışmaları yapalım!

Büyümeye Hazır mısınız?

Bizimle iletişime geçin

---

Yalnızca sonuçları değil, aynı zamanda müşteri memnuniyetini de sağlayan bir dijital pazarlama için hazır mısınız?

MAT profesyonel ve deneyimli ekibimizi seçin. Dijital pazarlama ile marka ürün ve hizmette bulunabilirliğinizi sağlarlar. Ziyaretçileri ile eticaret veya web sitenizi trafik, dönüşüm ve gelir açısından en üst düzeye çıkarabilirler.

Deneyimli bir stratejist ile konuşmak için info@manhattanagency.com.tr adresinden online olarak bizimle iletişime geçin veya 0532 730 46 13 numaralı telefondan bizi arayın !

Unutmayın, ister İstanbul ister başka bir yerde bir dijital pazarlama ihtiyacınız olsun , MAT Manhattan Agency Türkiye sizin yanınızda.

Büyümeye Hazır mısınız?

Ücretsiz Teklifinizi Hemen Alın:

---

Dijital pazarlama uzmanlarımız, olası satışları, işlemleri ve nitelikli web sitesi trafiğini artırmak isteyen işletmeler için binlerce başarılı dijital pazarlama kampanyasını bir araya getirdi. Aynısını sizin için de yapacaklar. Ücretsiz bir strateji teklifi isteyin ve elit gelir elde etmek için bir oyun planı edinin.

    Ortaklarımız Projelerinde Bize GüveniyorOrtaklarımız Projelerinde Bize Güveniyor

    Müşteri başarısı her zaman önce gelir.
    ---
    Back to top