Dönüşüm Oranı Optimizasyonunun Faydaları Nelerdir?

CRO'nun ve dönüşüm oranı pazarlamasının , en azından herkesin bahsettiği en büyük faydaları, para ve olası satışlarla ilgilidir. Ancak web sitenizi test etmenin temel faydaları aslında bunun ötesine geçer.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

MAT' ın CRO hizmetleri neler içerir?

Dönüşüm oranı optimizasyon hizmetlerimiz aşağıdaki hizmetleri ve analiz alanlarını içerir:

Kullanılabilirlik analizi

İnsanların web sitelerini terk etmelerinin bir numaralı nedeni kafa karışıklığıdır. Sitenizin kullanımı zor bir ara yüzü varsa veya mobil cihazlardan erişilemiyorsa, birçok ziyaretçi hayal kırıklığına uğrayacak ve siteden ayrılacaktır.

Bir web sitesi yeniden tasarımı, İnternet pazarlama planlarında herhangi bir değişiklik yapmadan kalifiye ziyaretçilerden gelen dönüşümleri artırabilir.

İnternet pazarlama dönüşüm analizi

Sitenizde gezinmek son derece kolay olsa bile, trafik kaliteniz dönüşümleri teşvik edemeyecek kadar düşük olabilir.

Web siteniz, nitelikli potansiyel müşterileri veya dönüşüm gerçekleştirmesi muhtemel ziyaretçileri çekmek için yazılmalı ve tasarlanmalıdır. İnternet pazarlama kampanyanız sitenize niteliksiz trafik getiriyorsa, dönüşüm oranlarınız daha düşük olacaktır.

İnternet pazarlama kampanyanızın derinlemesine bir analizi, sitenize doğru ziyaretçileri çekmenize ve içeriğinizi müşteri olma olasılığı yüksek olanlara sunmanıza yardımcı olabilir.

Dönüşüm hunisi analizi

Dönüşüm hunileri, ziyaretçilerin dönüşüm gerçekleştirmeden önce sitenizde izlediği yollardır.

Bir giriş sayfası ile bir dönüşüm sayfası arasındaki her sayfa, ziyaretçinizin dikkatinin dağılması ve ayrılması için bir fırsattır. Dönüşüm hunileriniz çok karmaşıksa, potansiyel dönüşümler yoldan çıkar ve bu dönüşüm kaybolur.

Dönüşüm hunisi analizi, nitelikli ziyaretçilerin dönüşümlere doğru yolda kalmasını sağlar.

Web sitesi kopya analizi

Çoğu zaman, web sitesi kopyası şirketin bakış açısıyla yazılır ve ziyaretçilerin sorularını ve endişelerini yeterince ele almaz.

Profesyonel olarak yazılmış web sitesi kopyası, nitelikli müşterileri dönüştürmeye ikna ederken, her bir ürünü veya hizmeti anlamak için hayati önem taşıyan bilgileri sağlar.

Web sitenizin kopyasının tonu ve içeriğinde yapılacak bir değişiklik, ilgilenen ziyaretçileri dönüşümlere dönüştürebilir.

Estetik analiz

Web sitesi ziyaretçileri, bir web sitesinin tüm sayfalarında tek tip ve profesyonel bir görünüm bekler.

Sayfalarınızdan herhangi biri sitenizin görünümünden ayrılırsa, ziyaretçilerin kafası karışabilir ve ayrılabilir. Terk etme, kopuk bağlantılar veya karmaşık gezinme çubukları gibi diğer sorunlar nedeniyle de ortaya çıkar.

Sitenizin tüm sayfalarının markanıza uygun olmasını ve estetik hataların olmamasını sağlamak, ziyaretçilerin sitenizde geçirdiği süreyi artıracak ve dönüşüm fırsatlarınızı büyük ölçüde artıracaktır.

Gelin! İşletmeniz için performans odaklı dijital pazarlama çalışmaları yapalım!

Büyümeye Hazır mısınız?

Bizimle iletişime geçin

---

Yalnızca sonuçları değil, aynı zamanda müşteri memnuniyetini de sağlayan bir dijital pazarlama için hazır mısınız?

MAT profesyonel ve deneyimli ekibimizi seçin. Dijital pazarlama ile marka ürün ve hizmette bulunabilirliğinizi sağlarlar. Ziyaretçileri ile eticaret veya web sitenizi trafik, dönüşüm ve gelir açısından en üst düzeye çıkarabilirler.

Deneyimli bir stratejist ile konuşmak için info@manhattanagency.com.tr adresinden online olarak bizimle iletişime geçin veya 0532 730 46 13 numaralı telefondan bizi arayın !

Unutmayın, ister İstanbul ister başka bir yerde bir dijital pazarlama ihtiyacınız olsun , MAT Manhattan Agency Türkiye sizin yanınızda.

Büyümeye Hazır mısınız?

Ücretsiz Teklifinizi Hemen Alın:

---

Dijital pazarlama uzmanlarımız, olası satışları, işlemleri ve nitelikli web sitesi trafiğini artırmak isteyen işletmeler için binlerce başarılı dijital pazarlama kampanyasını bir araya getirdi. Aynısını sizin için de yapacaklar. Ücretsiz bir strateji teklifi isteyin ve elit gelir elde etmek için bir oyun planı edinin.

    Ortaklarımız Projelerinde Bize GüveniyorOrtaklarımız Projelerinde Bize Güveniyor

    Müşteri başarısı her zaman önce gelir.
    ---
    Back to top