Dönüşüm Oranı Optimizasyonunun Faydaları Nelerdir?

CRO'nun ve dönüşüm oranı pazarlamasının , en azından herkesin bahsettiği en büyük faydaları, para ve olası satışlarla ilgilidir. Ancak web sitenizi test etmenin temel faydaları aslında bunun ötesine geçer.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Dönüşüm Oranı Optimizasyonunun Faydaları Nelerdir?

CRO’nun ve dönüşüm oranı pazarlamasının, en azından herkesin bahsettiği en büyük faydaları, para ve olası satışlarla ilgilidir. Ancak web sitenizi test etmenin temel faydaları aslında bunun ötesine geçer.

Burada, sitenizde CRO kullanmanın yedi temel faydası bulunmaktadır ve bunların tümü, bir dönüşüm oranı optimizasyon programı başlatmayı düşünürken göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörlerdir .

Başka CRO Faydaları Var mı?

Elbette dönüşüm oranı optimizasyonunu kullanmanın başka faydaları da vardır. CRO’ nun en büyük avantajlarından biri, yeni bir trend veya pazarlama fikri durumunda çevik olmanızı sağlamasıdır; yani, halihazırda çalıştığını bildiğiniz şeylere karşı hemen sitenizde test edebilir ve çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. gerçekten sana yarar. Eğer öyleyse, hemen uygulayabilirsiniz.

CRO herkese farklı şekillerde fayda sağlar. Kendiniz denemek ve size nasıl yardımcı olduğunu görmek en iyisidir. İster daha akıllı kararlar vermenize, ister gelirinizi artırmanıza veya her ikisini birden yapmanıza izin veriyor olsun, CRO’ nun web sitenizi iyileştirmenin ve daha fazla dönüşüm elde etmenin harika bir yolu olduğunu kabul edeceğinizi düşünüyoruz!

Gelin! İşletmeniz için performans odaklı dijital pazarlama çalışmaları yapalım!

Büyümeye Hazır mısınız?

Bizimle iletişime geçin

---

Yalnızca sonuçları değil, aynı zamanda müşteri memnuniyetini de sağlayan bir dijital pazarlama için hazır mısınız?

MAT profesyonel ve deneyimli ekibimizi seçin. Dijital pazarlama ile marka ürün ve hizmette bulunabilirliğinizi sağlarlar. Ziyaretçileri ile eticaret veya web sitenizi trafik, dönüşüm ve gelir açısından en üst düzeye çıkarabilirler.

Deneyimli bir stratejist ile konuşmak için info@manhattanagency.com.tr adresinden online olarak bizimle iletişime geçin veya 0532 730 46 13 numaralı telefondan bizi arayın !

Unutmayın, ister İstanbul ister başka bir yerde bir dijital pazarlama ihtiyacınız olsun , MAT Manhattan Agency Türkiye sizin yanınızda.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Dönüşüm Oranı Optimizasyonunun Faydaları Nelerdir?

CRO’nun ve dönüşüm oranı pazarlamasının, en azından herkesin bahsettiği en büyük faydaları, para ve olası satışlarla ilgilidir. Ancak web sitenizi test etmenin temel faydaları aslında bunun ötesine geçer.

Burada, sitenizde CRO kullanmanın yedi temel faydası bulunmaktadır ve bunların tümü, bir dönüşüm oranı optimizasyon programı başlatmayı düşünürken göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörlerdir .

Avantaj 1: Verilere Dayalı Kararlar Vereceksiniz

CRO’dan önce, web sitenizde bir değişiklik yapmayı düşünüyorsanız, muhtemelen bunu içgüdülerinize dayanarak yaptınız. Bir zamanlar “bu sayfayı değiştirmeliyiz çünkü bence daha iyi olur” gibi bir şey duymuş olabilirsiniz.

CRO, “Sanırım” ifadesini ortadan kaldırır ve “Biliyorum” olarak değiştirir. Bir şeyi değiştirmek yerine, bu içgüdüsel duygulara dayalı kalıcı olmayan testler başlatabilir ve sonuçları değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde, müşterileriniz veya ziyaretçileriniz tamamen farklı bir şey tercih ederse, hızlıca geri değiştirebilirsiniz.

CRO, içgüdüleriniz yerine verilere ve gerçeklere dayalı kararlar vermenizi sağlar. A/B testlerini kullanarak ve sonuçları değerlendirerek gelecekte daha akıllı kararlar verebileceksiniz çünkü kendinizi yedeklemek için ihtiyacınız olan tüm verilere sahip olacaksınız.

Fayda 2: Daha İyi Sonuçlar Alacaksınız

Benzer şekilde, sitenizdeki değişikliklerle ilgili kararlar almak için CRO testinden elde edilen verileri kullandığınızda, bu değişikliklerden daha iyi sonuçlar aldığınızı göreceksiniz. Test, %5 daha fazla ziyaretçinin tıkladığını kanıtladığı için bir düğmenin rengini değiştirirseniz, test yapılmadan yapılan değişikliklerden bilinmeyen miktarda dönüşüme kıyasla en az %5’lik bir dönüşüm elde edersiniz.

Fayda 3: Zamanla Daha Fazla Para Kazanacaksınız

Dönüşüm oranı optimizasyonunun faydalarıyla ilgili çoğu makale, CRO’nun size sağlayabileceği ek paradan bahseder. Bu doğru olsa da, CRO testinizin ilk veya iki haftada binlerce dolarlık ek gelirle sonuçlanmasını beklememelisiniz. Bunun yerine, zamanla fark edeceğiniz gelir artışı bekleyin.

Çoğu zaman, CRO birkaç ay içinde dönüşümlerin ve dolayısıyla gelirin artmasıyla sonuçlanacak küçük fırsat alanlarını belirlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, bir sayfadaki bir formun yerini değiştirmek size ayda fazladan iki potansiyel müşteri kazandırabilir. Bu çok fazla görünmeyebilir, ancak bu, yılda fazladan 26 olası satış demektir ve olası satışlardaki yakın oranınız %10 ise ve yeni müşteriler ortalama 15.000 ABD Doları harcıyorsa, bu kesinlikle artabilir!

Bazı A/B testleri, büyük miktarda gelir elde etmek için hemen fırsatları belirleyebilirken, CRO’nun web sitenizi ve dönüşüm oranlarını iyileştirmek için uzun vadeli stratejiler bulmanıza yardımcı olmasını bekleyin.

Avantaj 4: Rakiplerinizi Geçebilirsiniz

Dönüşüm oranı optimizasyonu SEO’nuza yardımcı olabilir mi? Garip bir şekilde, evet. Web sitenizde neyi test ettiğinize bağlı olarak, ziyaretçilerin sayfanızda geçirdiği süreyi iyileştiren öğeleri belirleyebilirsiniz. Bunu yaparak, Google’ın bir sıralama faktörünün parçası olarak gördüğü hemen çıkma oranlarınızı azaltabilirsiniz. Hemen çıkma oranlarınız düşerse, rakiplerinizi geride bırakmak için daha iyi bir şansınız olabilir.

Ek olarak, dönüşüm oranlarınız artarsa, web site trafiğinizin, sosyal medya etkinliğinizin ve çevrimiçi genel popülerliğin de arttığını görebilirsiniz. Bu artışların arama motoru sıralamasındaki artışlarla ilişkili olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, ne kadar çok test yaparsanız ve ne kadar çok değişiklik yaparsanız, aramada o kadar iyi performans gösterebilirsiniz.

Avantaj 5: CRO, Her Şeyi Güvenli Bir Şekilde Test Etmenizi Sağlar

CRO bir uygulama haline gelmeden önce, web sitenizde bir şeyi test etmek istiyorsanız, onu uygulamanız, sonuçları kontrol etmeniz ve ardından tekrar değiştirmeniz gerekiyordu. Ancak, çok çeşitli A/B test araçları artık kalıcı olarak hiçbir şey uygulamadan güvenli bir şekilde test etmenize ve ziyaretçilere anında farklı sürümleri görüntülemenize olanak tanır.

Fayda 6: Daha Fazla Risk Alırsınız

Çevrimiçi pazarlama bazen risk almakla ilgilidir. CRO sizi risk almaya, denemeye ve yeni şeyler denemeye teşvik edebilir. A/B testi artık çok güvenli ve kolay kontrol edildiğinden, web sitenize herhangi bir hasar veya uzun süreli etki olmaz, yani ziyaretçilerinize veya gelirinize zarar vermeden istediğiniz kadar test edebilirsiniz.

Bu riskleri alabileceğiniz için, hiç beklemediğiniz bazı şeyler bulabilir veya web sitenizin ziyaretçilerinin mutluluğunu önemli ölçüde artırabilirsiniz. Hatta kendinizi A/B testine takılmış halde bulabilirsiniz!

Fayda 7: Ziyaretçileriniz Hakkında Daha Fazla Bilgi Edineceksiniz

Son olarak, web sitenizde CRO’yu kullanmaya başladığınızda, ziyaretçileriniz hakkında muhtemelen daha önce hiç olmadığı kadar çok şey öğrendiğinizi göreceksiniz. Hiçbir müşteri grubu aynı değildir, bu nedenle kendi grubunuzun neyi tercih ettiğini öğrenmek için kendi testlerinizi ve deneylerinizi yapmanız önemlidir.

Dönüşüm oranı optimizasyonunun bir sonucu olarak, web sitenize gelen kişilerin sizinle hemen iletişime geçme seçeneğini tercih ettiklerini veya formu çok sonra görmek istemediklerini görebilirsiniz. Sarı düğmeleri gerçekten sevdiklerini veya onlardan nefret ettiklerini öğrenebilirsiniz.

Bu önemli gerçekleri öğrenerek, web sitenizdeki gelecekteki geliştirme, tasarım veya pazarlama çalışmalarına daha iyi rehberlik edebileceksiniz, çünkü neleri tercih ettiklerini ve dönüşümleri en çok neyin artıracağını zaten bileceksiniz.

Büyümeye Hazır mısınız?

Ücretsiz Teklifinizi Hemen Alın:

---

Dijital pazarlama uzmanlarımız, olası satışları, işlemleri ve nitelikli web sitesi trafiğini artırmak isteyen işletmeler için binlerce başarılı dijital pazarlama kampanyasını bir araya getirdi. Aynısını sizin için de yapacaklar. Ücretsiz bir strateji teklifi isteyin ve elit gelir elde etmek için bir oyun planı edinin.

    Ortaklarımız Projelerinde Bize GüveniyorOrtaklarımız Projelerinde Bize Güveniyor

    Müşteri başarısı her zaman önce gelir.
    ---
    Back to top