Performans Pazarlaması

parallax background

Performans pazarlaması, şirketlerin ürünlerini tanıtıp satma şeklini tamamen değiştirdi. Ayrıca, pazarlama kampanyalarının başarısını ölçme şeklimizi de etkiledi. Geçmişte bunları yapmak deyim yerinde ise neredeyse imkansızdı. Bugün, performans pazarlama kampanyaları size ölçüm yapma olanağı sunuyor. Ölçemezseniz yönetemezsiniz.


Dijital Pazarlama Ajansı tecrübesi ile Yeniden Pazarlama kampanyalarında ilgili kitleleri doğru müşteri segmentasyonu ile hedefleyerek, bu kitlelere doğru zaman aralığında, doğru mesajı ileterek gelirlerinizi arttırmayı hedefliyoruz.

Performans Pazarlama,
Pazar Araştırması, Rakip Analizi
ile Stratejinizi hayata geçiriyoruz

Her şey ölçülmeli, optimize edilmeli ve fırsatları arttırılmalıdır.

0532 730 46 13

[recaptcha]

Performans Pazarlaması

Performans Pazarlaması

Performans pazarlaması, şirketlerin ürünlerini tanıtıp satma şeklini tamamen değiştirdi. Ayrıca, pazarlama kampanyalarının başarısını ölçme şeklimizi de etkiledi. Geçmişte bunları yapmak deyim yerinde ise neredeyse imkansızdı. Bugün, performans pazarlama kampanyaları size ölçüm yapma olanağı sunuyor. Ölçemezseniz yönetemezsiniz.

Zamanımızda, performans pazarlaması, marka erişiminden dönüşüm oranına kadar her şeyi tek bir reklama kadar ölçmemizi sağlıyor. Bu yeni veri odaklı pazarlama çağrısı, reklam verenlere performanslarına ilişkin değerli bilgiler sunarak, kampanyalarını kampanya başına en iyi maliyete göre optimize etmelerine yardımcı oldu.

Reklamcılık daha şeffaf hale geldikçe, reklamverenler kanıtlanmış YG ile pazarlama stratejileri oluşturmak için markalamanın ötesine bakıyorlar. Performans pazarlaması, edinme başına maliyeti azaltmak ve yatırım geri dönüşünü artırma ihtiyacından doğmuştur. Performans pazarlama kampanyalarıyla, reklamverenler, gösterimler veya tıklamalar yerine belirli bir işlemin ne zaman tamamlandığını öderler.

Performans Pazarlama Nedir

Satış ve/veya fırsat yaratma hedefi ile SEM Arama Motoru Pazarlaması, yeniden pazarlama (ReMarketing) ve programlı satın alma teknolojileri kullanılarak oluşturulan pazarlama stratejisidir. Peki Performans Pazarlaması nedir, belirli bir işlem tamamlandığında reklam verenlerin (küçük, orta, büyük işletmeler) ve dijital pazarlama şirketlerinin (Google Partner, dijital pazarlama ajansı vs.) ödeme yaptığı çevrimiçi (online) pazarlama ve reklamcılık programlarına denilen kapsamlı bir terimdir.

Performans Pazarlama, perakendecilerin ve bağlı kuruluşların işlerini sürekli değişen şekillerde büyütmelerine yardımcı olan bir reklamcılık ve yenilikçilik kombinasyonudur. Her bir perakendeci için kampanyalar, herkesin başarılı olabilmesi için yüksek oranda hedeflenmiştir. Performans pazarlaması doğru yapıldığında, hem perakendeciler hem de iştirakler için kazan-kazan fırsatları ortaya çıkarır.

Performans Pazarlaması Nasıl Yapılır

Arama Motoruna ve İçerik Optimizasyonuna uyumlu doğru bir web sitesi veya E-Ticaret web sitesi kullanılarak pazardaki hedef kitleden en yüksek dönüşüm oranı yakalamak için Performans Pazarlama yapılır. Peki Performans Pazarlaması Nasıl Yapılır, Dijital Pazarlama’ nın önemli bir parçası olarak satış fırsatları yaratmak amacı ile Yeniden Pazarlama ReMarketing, Arama Motoru Pazarlaması SEM Search Engine Marketing ve Programlı Satın alma Programmatic Buying stratejilerinin etkin bir şekilde kullanılması ile yapılır.

Manhattan Agency Performans Pazarlama Ajansı, Reklam verenler için benzersiz bir değer teklifi oluşturmanın yanı sıra, bağlı kuruluşlar içerik oluşturma, mobil uygulamalar, sosyal medya ve nish pazarlamanın en üst noktasındadır. Dijital pazarlama araçlarını da etkin kullanarak tüketici etkileşimi sağlanması ve bunun ölçülebilmesi ve sürdürülebilmesi amaçlanmaktadır. Pazarlama stratejileri etkin bir şekilde kullanılarak potansiyel müşterilere kolayca ulaşılabilmektedir.

Performans Pazarlama Kanalları

Performans Pazarlama Kanalları; Yeniden Pazarlama (ReMarketing) ile web sitenize önceden gelmiş ziyaretçilerinizin geri dönüşünü arttırmak için yapılan çalışmalar gerçekleştirilir. Kampanyalarla hedef kitlenize doğru mesajları Performans Pazarlama Kanalları iletilmektedir.

Arama Motoru Pazarlaması (SEM) ile markanız, ürün ve hizmetleriniz için özel geliştirilen reklam stratejileri ile hedef kitlenize en uygun maliyetlerle ulaşılır. Burada kullanılan pazarlama aracı ise popüler olan Google Arama Motoru’ dur. Tıklama başına ve gösterim başına maliyetli reklam ve SEO Arama Motoru optimizasyonu bunun içindedir.

Programatik Satın alma (Programmatic Buying) ile kullanıcıları en etkili şekilde harekete geçirmek için kullanılan bu pazarlama stratejisi, markanızın hedefini ve stratejisini en iyi şekilde planlar. Yeni nesil reklamlar kullanılarak gerçek zamanlı hedeflemeler yapılır.

parallax background

Bize Katkıda Bulunanlar

Manhattan Agency Türkiye Dijital Ajans, iş dünyasındaki otoriter markalardan bazıları ile aynı zamanda birçok heyecan verici dijital pazarlama teknolojilerini
yakından takip etmekte, bilgi almakta, AR-GE ile de geliştirmektedir.

Global Rekabet Ortamında
Sektörünüzdeki Rakipleriniz İle
Web Sitenizi GOOGLE Arama Motorunda
İlk sayfa hedefi ile Marka, Ürün
ve Hizmetlerinizin Bulunabilirliğini Sağlarız.


home_jet_counter_2
27

Sektör / Pazar

home_jet_counter_1
132

Müşteri

75K

Dijital Pazarlama

Google Adwords İş Ortağı

Dijital reklamlarınızı yönetme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren ve Google tarafından eğitilip sertifika verilmiş profesyoneller, pazarlamacı ve uzmanlardan kurulu Manhattan Agency Türkiye Dijital Ajans ile çalışın!